Jeżeli interesujesz się wspinaczką, taki sport cię pasjonuje i jesteś aktywnym i częstym gościem miejsc, w których można się powspinać, możesz pomyśleć o uruchomieniu własnego biznesu wspinaczkowego. Wspinaczka to sport coraz popularniejszy. Daje nie tylko zdrową dawkę adrenaliny, ale także ogromną frajdę i satysfakcję. Poza tym poprawia naszą kondycję i samopoczucie. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się mobilne ściany wspinaczkowe, dzięki czemu taki biznes wcale nie musiałby być sezonowy i ograniczać się do tylko ciepłych miesięcy. Takie rozwiązanie pozwoliłoby wiosną, latem i wczesną jesienią rozkładać ściankę pod gołym niebem, a zimą stawiać do zamkniętej hali i także udostępniać klientom. Jak więc widzisz mobilny tor wspinaczkowy może okazać się naprawdę dochodowym biznesem. Za granicą takie ścianki biją rekordy popularności, więc dlaczego u nas miałoby być inaczej?

Od czego zacząć?

Niestety musisz się liczyć na początek z dość sporym wydatkiem. Średnio jedna mobilna ścianka wspinaczkowa, z której jednocześnie korzystać mogą trzy osoby, to koszt rzędu 100 tysięcy zł. W tej kwocie zawarta jest też cena podstawowego sprzętu wspinaczkowego takiego jak: kaski, uprzęże, liny, elementy asekuracyjne oraz przyczepa. To jak na sam początek sporo, ale jeżeli posiadasz odpowiednie fundusze, to taki biznes warto rozważyć. Pamiętaj jednak, że założenie firmy wspinaczkowej wiąże się z posiadaniem przez ciebie i twoich pracowników certyfikatu instruktora wspinaczki oraz uprawnień do montażu ścianek, a także ubezpieczenia OC.

Dla kogo?

Głównymi klientami firm posiadających mobilne ścianki wspinaczkowe są korporacje, które swoim pracownikom organizują wyjazdy integracyjne. Już nie tylko paintball jest w kręgu ich zainteresowania, ale także ten typ rekreacji, bo ćwiczenia na ściance znakomicie rozwijają zaufanie do partnera asekurującego z liną. Oprócz firm liczyć można na zgłoszenia organizatorów festynów, eventów czy innych tego typu imprez. Coraz częściej o tego typu formę rekreacji pytają urzędy miast, które chcą swoim mieszkańcom fundować podczas miejskich zabaw taką rozrywkę.