Szukasz bardzo dobrego pomysłu na biznes? Jest to całkowicie zrozumiałe. Mnóstwo osób w dzisiejszych czasach chce bowiem założyć własną firmę. Niestety, szybko przekonują się, że nie jest to taki łatwy kawałek chleba, jak mogło im się wydawać na samym początku. Trzeba jednak zaznaczyć, że bardzo wiele ludzi cały czas szuka odpowiedniej niszy, która da im w dłuższej perspektywie czasowej zarabiać bardzo wiele pieniędzy. Wydaje im się, że tam, gdzie jest najmniejsza konkurencja, jest największa szansa na zarobienie bardzo dużej ilości pieniędzy. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Warto wziąć pod uwagę, że mnóstwo osób szuka pomysłu na biznes i przez to praktycznie wszystkie nisze zostały już odnalezione. Jeśli chcesz w tym momencie taką znaleźć, to może okazać się to bardzo karkołomnym zadaniem. Obecnie coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że znacznie lepiej jest po prostu postawić na sprawdzone rozwiązania i zrobić doby biznes, aby w ten sposób pokonać konkurencję. Jednym z niezłych pomysłów na własną firmę jest na pewno założenie własnej szkółki piłkarskiej. Co przemawia za tym właśnie pomysłem? Postanowiliśmy to dokładnie sprawdzić.
W ostatnim czasie piłka nożna stała się bardzo popularnym w Polsce sportem. Nie może to jednak dla nikogo być zaskakujące. W końcu nasi kadrowicze na niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy we Francji odpadli dopiero w ćwierćfinale z Portugalią, która potem okazała się najlepszą ekipą na Starym Kontynencie. Sukces sprawił, że coraz więcej młodych ludzi po prostu chce zacząć grać w piłkę nożną. Rodzice cieszą się z tego, ale nie mają zamiaru posyłać swoich dzieci na boisko obok bloku. Zależy im na profesjonalnej kadrze trenerskiej. To wszystko można uzyskać dzięki szkółce piłkarskiej. Na pewno właściciele takich miejsc nie powinni przejmować się czy znajdą chętnych na ich usługi. Obecnie mnóstwo młodych dzieci jest zainteresowanych uczęszczaniem na zajęcia z piłki nożnej, dlatego absolutnie nie powinno być z tym problemu. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że piłka nożna cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród chłopaków, ale też dziewczynek. Wiemy już zatem, że jest to dyscyplina bardzo popularna, dlatego szkółki piłkarskie raczej nie powinny narzekać na brak chętnych. Mnóstwo ludzi chce zapisać swoje dzieci do szkółek też z innego powodu. Trzeba podkreślić, że wielu rodziców martwi się, że ich pociechy za dużo spędzają czasu przy komputerze. Jeśli zaś mają szansę w jakikolwiek sposób ich od tego odciągnąć, to ochoczo się na to decydują. To naprawdę rewelacyjna sprawa. Rodzice chcą zadbać o rozwój własnych dzieci i chętnie zapisują je właśnie na zajęcia z coraz popularniejsze piłki.
Warto też napisać o innych argumentach za otwarciem własnej szkółki piłkarskiej. Oczywiście, najlepiej byłoby znać się na sporcie i być trenerem. Nie każdy jednak ma takie właśnie kwalifikacje. Nie oznacza to jednak, że takie osoby nie mogą być właścicielami szkółki. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że będzie to wymagało zatrudnienia minimum jednego fachowca. Na szczęście, na jego pensje będą składali się rodzice. To oni musza opłacić lekcje swoim dzieciom. Część trafi bezpośrednio do właściciela, a część właśnie do trenera. Jest to zatem niezły model biznesowy, który ma rację bytu. Pracodawca nie musi się bowiem martwić czy starczy mu na wszystkie pensje. Jeśli będzie miał odpowiednią liczbę chętnych na zajęcia, to na pewno nie braknie gotówki na wypłaty. To jest jedna sprawa. Trzeba też zaznaczyć, że bardzo wiele osób boi się o koszty założenia takiej właśnie szkółki piłkarskiej. Zupełnie niepotrzebnie. Nie są one zbyt duże – przynajmniej jeśli to wszystko porównamy z innymi pomysłami na biznes. Tutaj dużo zależy od wynajęcia hali – w okresie zimowym – oraz boiska trawiastego – w okresie letnim. Jest to bardzo ważne, ale nie tak kosztowne, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Szczególnie jeśli chodzi o Orliki. Są to boiska państwowe, a korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne. Poza tym, dobra szkółka piłkarska powinna mieć własny sprzęt. Szczególnie chodzi tutaj o piłki, znaczniki czy pachołki. Jest to jednak praktycznie jednorazowy zakup, który starczy na bardzo długo. To są najważniejsze koszty działania szkółki piłkarskiej. Na pewno zatem można zastanowić się nad założeniem takiego właśnie biznesu.