Drukarka do etykiet samoprzylepnych to specjalne urządzenie, za pomocą którego można szybko i wygodnie wydrukować dowolną grafikę czy tekst na papierze, folii lub innym materiale eksploatacyjnym. W zależności od wymaganej trwałości nanoszonego druku, drukarka etykiet samoprzylepnych może znaleźć zastosowanie w wielu branżach. Poszczególne modele różnią się między sobą trwałością wydruku oraz rozdzielczością, a także kosztami eksploatacyjnymi. Przed zakupem warto więc zapoznać się z poszczególnymi rodzajami tych urządzeń.

Termiczne drukarki do etykiet samoprzylepnych od Autojet

Drukarka termiczna korzysta ze specjalnego papieru, który pod wpływem wysokiej temperatury zmienia swój kolor. Tego typu urządzenie pozwala na wykonanie nadruków z wykorzystaniem wyłącznie czarnej czcionki. Do najważniejszych zalet drukarek termicznych należy bardzo szybko praca, a tym samym możliwość wydrukowania dużej ilości elementów w krótkim terminie. Jednocześnie urządzenia tego typu nie generują dużego hałasu. Pod względem trwałości, wydruki na etykietach pochodzące z drukarek termicznych są mniej wytrzymałe od tych wykonanych za pomocą drukarek termotransferowych i mogą wyblaknąć. Znajdują jednak dość szerokie zastosowanie w produkcji bilecików kontrolnych, potwierdzeń czy paragonów.

Termotransferowe drukarki etykiet samoprzylepnych 

Drukarki termotransferowe różnią się od termicznych zarówno budową, jak i możliwościami. Pozwalają na wykonywanie nadruków czarno-białych oraz kolorowych. Podczas pracy wykorzystują specjalną kalkę barwiącą, która po dociśnięciu do etykiety jest w stanie zostawić na niej trwały ślad. Tak przygotowane nadruki są znacznie trwalsze, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystane do metkowania towarów. Niektóre modele drukarek mogą funkcjonować zarówno w trybie termicznym, jak i termotransferowym. Bardzo często integrowane są z oprogramowaniem sprzedażowym i magazynowym, co pozwala na szybkie i sprawne wydrukowanie wygenerowanych kodów kreskowych w dużej ilości. W dedykowanym programie można też zaprojektować etykietę.

Przenośne drukarki do etykiet samoprzylepnych

Drukarki przenośne są idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy podłączony do zwykłego urządzenia drukującego komputer zlokalizowany jest zbyt daleko od znakowanego etykietą towaru. Taka sytuacja bardzo często ma miejsce na przykład w dużych magazynach. Przenośne drukarki do etykiet samoprzylepnych okazują się niezwykle przydatne także w pracy kurierów i przedstawicieli handlowych, którzy pracują mobilnie. Do najbardziej pożądanych cech tego typu sprzętu należą więc przede wszystkim niewielkie rozmiary oraz wygodne opcje zasilania. Najbardziej nowoczesne modele wyposażane są nie tylko we wbudowany akumulator, ale również tradycyjny sieciowy kabel. Taką drukarkę przenosić i przewozić można za pomocą zwykłej torby transportowej. Niektóre modele posiadają także dodatek w postaci klawiatury, co znacząco ułatwia wprowadzanie wymaganego kodu na etykiecie. Oznaczenie lub nazwę produktu można wpisać od zera lub wybrać odpowiednią opcję z menu.