Rustyka w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia, owszem, nie brakuje różnego rodzaju hoteli i pensjonatów w miejscowościach typowo wypoczynkowych, ale wciąż brakuje atrakcji, które zwróciłyby uwagę nie tylko dzieci, ale całych rodzin, zresztą ceny w Polsce są tak wysokie, że wiele osób zwyczajnie rezygnuje z wakacji w kraju na rzecz tych zagranicznych i chociaż wydawałoby się, że to powód do nie inwestowania w dziedzinę turystyki, jeśli mieszkamy na atrakcyjnym terenie, warto o tym pomyśleć.
Po pierwsze agroturystyka, połączona z gospodarstwem ekologicznym. Teraz panuje moda na wszystko, co zdrowe i ekologiczne, a ponieważ w sklepach takie produkty są bardzo drogie, wiele osób szuka alternatyw, jeśli przyciągniemy klientów do agroturystyki kusząc świeżym powietrzem i pysznym domowym jedzeniem, na pewno uda nam się sprzedać własne wyroby i zyskać stałych klientów, którzy opowiedzą o nas swoim znajomym, oczywiście można też wykorzystać reklamę internetową, ale to marketing szeptany jest najbardziej efektywny.
Jeśli interesuje nas biznes sezonowy, na przykład typowo wakacyjny, możemy pomyśleć o street foodzie nad jeziorami. Owszem, konkurencja nie jest najmniejsza, ale jeśli zaproponujemy coś innego, na przykład zdrowe sałatki i koktajle, których dostępność w takich miejscach jest znikoma, na pewno zwrócimy swoją uwagę, zwłaszcza wszystkich tych, którzy dbają o linię. Ważne jest to, aby znaleźć nisze na rynku, mieć ciekawy pomysł, jakieś finanse na jego realizację i chęci, żeby zrobić coś innego, coś, co nie tylko przyniesie nam zyski, bo oczywiście ma to spore znaczenie, ale również da satysfakcję.