Żyjemy w czasach, w których praktycznie wszystko opiera się na technologiach IT, czyli technologiach informatycznych. Można bez najmniejszej przesady powiedzieć, że całe współczesne życie opiera się na komputerach i wszystkim, co jest pośrednio bądź bezpośrednio z nimi związane. Można za przykład podać każdą dziedzinę ludzkiego życia i zawsze okaże się, że jest ona powiązana z komputerami i informatyką. Telefonia komórkowa bez systemów komputerowych działać nie będzie, stacjonarna dzisiaj również bez tego nie zadziała. W banku niczego nie załatwimy, jeśli wysiądą komputerowe systemy. U lekarza wszelkie informacje o pacjentach również zawarte są na serwerach i można je odczytać za pomocą komputerów. Współczesne samochody nie mogły by jeździć bez komputerów pokładowych. I można by tak wymieniać i wymieniać. Dlatego każdy biznes, który polega na dostarczaniu rozwiązań i technologii informatycznych jest najlepszym biznesem na dzisiejsze i przyszłe czasy. Cała przyszłość jest tak naprawdę w rękach specjalistów od informatyki.
Zarządzanie zasobami komputerowymi, serwerownią a przede wszystkim programowanie i tworzenie oprogramowania to najlepsze z możliwych zajęć. Zdecydowana większość firm świadcząca usługi informatyczne dzisiaj doskonale prosperuje oraz mnoży swoje zyski w bardzo szybkim tempie. Wszystko dzięki temu, że zapotrzebowanie na usługi i informatyczne stale rośnie. A wszystko dzięki temu, że w każdej dziedzinie życia ludzkiego potrzebne są dzisiaj właśnie komputery. Tylko, że dzisiaj ciężko jest wejść na rynek usług informatycznych z nową firmą. Trzeba mieć albo najlepszy pomysł albo mocny kapitał na inwestycje albo najlepiej jakiegoś dużego inwestora. Nowoczesność w branży IT to przede wszystkim technologia, którą za kilka lat będziemy nazywać codziennością. Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi, reklamą internetową czy sprzedażą komputerów będą miały za kilka lat wielkie problemy z utrzymaniem się na rynku. Ale firmy zajmujące się drukiem trójwymiarowym albo programowaniem i tworzeniem wirtualnej rzeczywistości mogą za chwilę opanować rynek polski i międzynarodowy. Szczególnie dobrze mogą się mieć firmy tworzące wirtualną rzeczywistość.
Największe dochody mają zawsze firmy, które zajmują się tworzeniem oprogramowania. I chociaż do tworzenia zwykłych programów komputerowych jest dzisiaj wielu to jednak to programowania na inne platformy  systemy operacyjne ciągle wielu graczy brakuje. Szczególną popularnością cieszą się gry i programy na telefony komórkowe i smartfony. Oprogramowanie specjalistyczne i dedykowane pod konkretne systemy operacyjne smartfonów cieszą się ogromnym popytem. Wiele firm jednak nie wytrzymuje konkurencji na rynku i upada w najmniej oczekiwanym momencie. Presja rynku jest ogromna i pomimo ogromnego zapotrzebowania na tego typu usługi ciągle pojawiają się na rynku firmy, które po prostu nie podołają wyzwaniom. Firmy, które na rynku już istnieją mają się naprawdę dobrze, ale trudniej jest na rynku wystartować i osiągnąć sukcesy w pierwszym okresie działalności. A najtrudniejszy jest pierwszy produkt, w który trzeba włożyć pieniądze i nie ma się żadnej pewności, że zainwestowane pieniądze się zwrócą.
Oprócz firm produkujących programy i systemy komputerowe na wieczny sukces i duże zarobki na pewno skazane są firmy informatyczne świadczące usługi zarządzania systemami komputerowymi i zarządzania sieciami komputerowymi. Żadna duża firma albo instytucja finansowa czy urzędy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby chociaż przez chwilę nie działały w nich komputery czy sieci komputerowe. Czuwają nad tym właśnie setki specjalistów od zarządzania i obsługi IT. A wielkim firmom czy urzędom o wiele bardziej opłaci się skorzystanie z usługi firmy informatycznej przy okazji awarii aniżeli zatrudnienie własnych pracowników i stałego ich opłacania. Jeśli firmy informatyczne są już od lat na rynku i funkcjonują na doskonałym poziomie to na pewno przez wiele najbliższych lat nie będzie się działo z nimi nic niepokojącego, ponieważ grono wiernych klientów zawsze będzie korzystało z usług tych firm a i nowych klientów w tej branży na pewno nie zabraknie.