Word Cloud "Franchising"

Biznes prowadzony w Polsce może przynosić bardzo duże dochody. W ostatnich latach sytuacja gospodarcza w Naszym kraju znacząco się poprawiła. Koniunktura sprzyja tym, którzy odważnie stąpają po ziemi. Ci, którzy nie boją się inwestować i zaryzykować, osiągają zyski o których inni nie mogą nawet marzyć. Prowadzenie biznesu w Polsce może być bardzo dochodowe, trzeba tylko wiedzieć w co zainwestować i jak zainwestować. Bo przecież nie każdy może prowadzić firmę z sukcesami. Do tego trzeba mieć odpowiednie predyspozycje ale również doświadczenie zdobyte uczciwą pracą. Nie wiele jest też sposobów na sukces. Dlatego warto wykorzystywać sprawdzone pomysły. Warto korzystać z know-how innych, którym się powiodło. Tych, którym wszystko się udało i dzięki temu dzisiaj mogą swoją wiedzę i doświadczenie sprzedać innym.

Przychodzi zatem pora zadać pytanie o to, w jaki sposób można zrobić biznes korzystając z doświadczenia innych? Tym bardziej, że Ci, którzy osiągnęli sukces nie są nazbyt skorzy do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi? Wręcz przeciwnie. Są bardzo skorzy, ale muszą czuć w tym biznes i muszą na tym zarobić. A taki model współpracy oferuje właśnie franczyza. To nic innego jak wykupienie licencji na biznes, który już jest sprawdzony i który już się komuś udał w stu procentach. Co do franczyzy samej w sobie, to można ogólnikowo powiedzieć, że właśnie na takiej zasadzie to funkcjonuje. Jeśliby jednak wdać się w szczegóły to musi podzielić ten proces współpracy na kilka kategorii.

Najprostsza franczyza to taka, w której jesteśmy franczyzobiorcą w zamian za opłatę licencyjną. Dotyczy to się marek, które zostały wykreowane do ogromnego stopnia rozpoznawalności. Płacimy zatem za to, żeby móc się posługiwać nazwą firmy, logiem i wszystkim tym, co kryje się pod pojęciem identyfikacji wizualnej. Za to wszystko płacimy no i oczywiście ponosimy koszty naszej działalności we własnym zakresie. Nasz biznes jest w tym, ażeby na tej dobrze znanej marce wypracować sobie jak największe dochody. Mnóstwo firm działa właśnie na takiej zasadzie.

Można też skorzystać z innego rodzaju współpracy franczyzowej. Można przejąć „pod opiekę” biznes od franczyzodawcy. Działają tak sieci sklepów spożywczych. Dostajemy taki sklep pod opiekę i oczywiście zajmujemy się nim tak jak własnym biznesem. Jako, że robimy to na własnej działalności to traktujemy to tak, jak własny interes. Dzięki temu wypracowujemy zyski dla franczyzodawcy, a ten z kolei wypłaca je Nam w postaci pensji. To również bardzo uczciwa forma współpracy, ale mniej w niej zależy od nas a za wiele od firmy, z którą będziemy współpracować.

Na koniec zostaje jeszcze jeden rodzaj franczyzy. Najdroższy dla tego, który chce w takiej formie współpracować. Można zostać master franczyzobiorcą. Taki rodzaj współpracy nawiązuje się zazwyczaj wtedy, kiedy otrzymuje się na coś wyłączność na dany kraj. Jeśli więc jakaś zagraniczna firma chce wejść na polski rynek to szuka właśnie takiego mastera, który później pozyskuje krajowych i lokalnych franczyzobiorców. Prawda, że proste? Polecamy zainteresować się właśnie franczyzą, bo tylko dzięki temu można prowadzić biznes sprawdzony i rentowny, który nie wymaga od Nas zbyt dużej inwencji ale wymaga ogromnego nakładu pracy niezbędnej do osiągnięcia sukcesu.