agreement-303221_1280

Jaki jest pomysł na biznes, którego jeszcze nikt u Nas nie wymyślił? Tylko ten, który posiada taką wiedzę, jest dzisiaj pewny zarabiania ogromnych pieniędzy. Bo przecież z każdym rokiem coraz trudniej jest znaleźć coś, czego u Nas jeszcze nie ma. Może warto takich inspiracji poszukać poza granicami Naszego kraju? Może poza europejskim kontynentem? W Stanach Zjednoczonych nakręcono telewizyjne reality show, które przywędrowało również do Polski. Chodzi mi o program „Wojny Magazynowe”, który polega na tym, że handlarze licytują opuszczone i pozostawione na pastwę losu magazyny. Bardzo często w tych magazynach znajdowały się rzeczy nadzwyczajnie wartościowe. Jednakże bardziej od formuły samego show i jego scenariusza zainteresowała mnie kwestia tego, po co komu są te magazyny? I dlaczego w ogóle wyprzedaje się ich zawartość?

Całkiem nie dawno, może jakieś kilka miesięcy temu zobaczyłem reklamę czegoś takiego, jak pomysł na biznes. Pomysł, który polegał na współpracy franczyzowej w zakresie zaoferowania klientom powierzchni magazynowych do wynajęcia. Zainteresowałem się tym bliżej i stwierdziłem, że to naprawdę świetny pomysł na własny biznes. Niestety, ale sam koszt inwestycji przerasta możliwości nie jednego inwestora, dlatego nie jest to opcja dla tych, którzy nie mają gotówki na inwestycje. Sporo pieniędzy trzeba w taki biznes włożyć ale równie dużo można na tym zarobić.

Cały pomysł na ten swoisty czysty biznes polega na tym, że buduje się magazyn złożony z pomieszczeń o niedużej powierzchni. Właśnie coś na podobieństwo tego, co można było zobaczyć w tym telewizyjnym show. Powierzchnie te trzeba odpowiednio przygotować do użytku. Należy również je odpowiednio zabezpieczyć. Reszta to już tylko zarabianie pieniędzy. Te powierzchnie wynajmuje się zainteresowanym firmom za stały miesięczny czynsz. Takie magazyny mogą wynajmować firmy, które się przeprowadzają, albo które handlują czymś przez Internet a nie mają własnej powierzchni magazynowej.

Jeśliby się dobrze zastanowić to można znaleźć przynajmniej kilkadziesiąt różnych branż, z których mogliby pochodzić klienci takich magazynów. Na przykład zakłady wulkanizacyjne, które mogłyby przechowywać opony klientów właśnie w takich magazynach. Albo na przykład firmy, które sprowadzają coś z zagranicy i nie dysponują własną powierzchnią magazynową. Na pewno można wymyśleć wiele grup klientów chcących zapłacić za tego rodzaju usługi. Jak w każdym biznesie na pewno i w tym znajdą się odbiorcy usług, których podaż zaoferujemy.

I teraz już wiem, na czym polegało to amerykańskie show. Na pewno można zastrzec w umowie, że magazyny nie używane przez jakiś okres przepadają na rzecz właściciela magazynów. To pewnie jest zgodne z literą prawa, ale na pewno okres czasu musi być wystarczająco długi. Gdyby ktoś myślał o takim biznesie to koniecznie już dzisiaj powinien zrobić biznes plan. Biznes plan, w którym należy uwzględnić całkiem spore koszty tej opłacalnej i rentownej inwestycji. Jeżeli jednak posiadacie gotówkę do zainwestowania to nie wahajcie się wejść właśnie w taki biznes jak ten opisany w tym artykule. Powodzenia!