Rozpowszechnienie Internetu dało ludziom ogromne możliwości, także zarobkowe.  Tradycyjny biznes coraz częściej przenosi się do świata wirtualnego. To sporo ułatwia, ale nie wszystko jest takie proste jakby się mogło wydawać. Mimo wszystko otwarcie sklepu internetowego wydaje się być w obecnych czasach naprawdę dobrym pomysłem. To czy e-sklep okaże się sukcesem i dochodowym interesem w dużym stopniu zależy od tego jaki towar będzie oferował.

Czego potrzebujesz na początek?

Plusów otwarcia e-sklepu jest naprawdę sporo. Te najważniejsze to oczywiście brak konieczności posiadania biura – można pracować z domu, automatycznie odpada więc opłata za czynsz. To sporo, szczególnie dla początkującego biznesmena.

Uruchomienie sklepu internetowego nie wymaga właściwie większych nakładów finansowych. Wystarczy ci komputer z dostępem do Internetu, aparat fotograficzny i przynajmniej trochę miejsca na najbardziej chodliwy towar – resztę możesz trzymać w zaprzyjaźnionej hurtowni lub gdzieś w wynajmowanych magazynie.

Dzierżawa

Największy koszt to założenie profesjonalnej strony WWW. To można jednak ominąć w prosty sposób – wystarczy po wybraniu nazwy sklepu (domeny) zgłosić się do jednej z firm oferujących dzierżawę e-sklepów. Taką możliwość oferuje naprawdę ogromna ilość podmiotów, dlatego znalezienie odpowiedniej oferty nie nastręczy ci większych problemów. Jeżeli się na takie rozwiązanie zdecydujesz to, samo założenie sklepu zajmie ci zaledwie kilkanaście minut.

To ile będziesz musiał za taki gotowy sklep zapłacić zależy od wielu czynników – m.in. od liczby produktów, które chcesz sprzedawać. Jeżeli twoja oferta przynajmniej na początku nie będzie zbyt rozbudowana to twój koszt miesięczny może wynieść zaledwie 30 zł. Pamiętaj też, że jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz zadowolony z takiej formy e-sklepu lub przestanie Ci on wystarczać, to w każdej chwili możesz się z umowy wycofać.

1

Portale aukcyjne

Oczywiście dość dobrym sposobem na prowadzenie sklepu internetowego może być uruchomienie go na popularnych portalach aukcyjnych, takich jak Allegro.pl czy eBay.pl. To w ostatnich czasach bardzo często wybierany sposób, który przynosi oczekiwane zyski. Żeby zacząć wystarczy zarejestrować się na takim portalu jako firma i w kilka minut tworzyć własną stronę.