5W dzisiejszych czasach mimo powstania wielu miejsc rozrywki bardzo często narzekamy na brak miejsc spotkań rodzin z dziećmi. Rodzice zaczynają szukać rozwiązań, gdzie będą mogli usiąść z znajomymi, wypić kawę posiedzieć spokojnie, a towarzystwo biegających dzieci nie będzie krytykowane, a wręcz przeciwnie mile widziane. W związku z tym bardzo mile widziane są kawiarnie czy też restauracje, które są rodzinną przystanią. Nie mamy tutaj na myśli zorganizowaniu kącika dla dzieci z kilkoma kredkami. Takie „udogodnienia” spotykamy już niemal wszędzie. Zależy nam na miejscu z prawdziwego zdarzenia. Przedstawiamy pomysł na biznes, dla rodzin z dziećmi.

Kawiarnia- rodzinna przystań, bo tak ją sobie tutaj nazwiemy, ma być miejscem niepowtarzalnym. Tutaj głównymi klientami będą dzieci. Dlaczego? Bo to one są przecież najważniejsze, są radością naszego życia, a ciągle spotykamy się z zachowaniem, które ma na celu ograniczanie ich wolności. Nie biegaj, nie śpiewaj, nie bądź tak głośno, uważaj na kawę itp. Takich poleceń dziecko słyszy wiele każdego dnia. Rodzinna przystań ma być miejscem, gdzie dzieci odpoczywają, a dzieci się bawią. Musi być to zatem nie tylko sala z stolikami, ale miejsce na duży plac zabaw, miejsce, gdzie dzieci będą mogły wziąć kredę, farby i udekorować plac według swoich upodobań. Miejsce tworzone przez dzieci, bo przecież one na to czekają. Podczas niepogody, bo i taka u nas bywa, mile widziana sala zabaw zamknięta, sala telewizyjna też niegłupi pomysł. W takim miejscu powinny znaleźć zatrudnienie osoby, które kochają dzieci, mają odpowiednie kwalifikację, a praca z dziećmi to ich pasja a nie kolejny obowiązek. Zapytasz pewnie, ale po co takie miejsce? Po co? Odpowiedź jest prosta. Bo takich miejsc nie ma. Ludzie skupiają się na zaspokajaniu potrzeb rodziców, a nie dzieci. Tworzone są miejsca dla rodziców z kącikiem dla dziecka. To miejsce ma być inne. Ma być to miejsce dla dzieci z kącikiem dla rodzica. I uwierz, że spotka się ono z wielką aprobatą. Z takiej rodzinnej przystani mogą korzystać nie tylko rodziny, ale można tutaj zorganizować wycieczkę z dziećmi z przedszkola, młodszych klas szkół podstawowych. Miejsce z zdrowym menu, ale fantastycznie przygotowanym, z idealnym miejscem do szaleństw. Czy to nie piękne patrząc z perspektywy dziecka?

Jeśli zatem uważasz, że nasze skarby również zasługują na miejsce na ziemi, że również jak dorośli powinny być traktowane z pełną powagą , to warto stworzyć im miejsce, w którym to oni będą odkrywać główne karty. Dlaczego? Bo są najważniejsze dla nas i zasługują na wszystko co najlepsze, a my takim prostym gestem możemy im to dać. Niestety nie wszyscy jeszcze to dostrzegli, a przecież dając można też nieźle zarabiać. Zarabiać robiąc coś pożytecznego, pięknego i jakże wartościowego. To szczyt marzeń chyba nie jednego biznesmena lub biznesmenki. Idealny biznes dla mam, kobiet mocno stąpających po ziemi. Wiedzących czego chcą i ile mogą dać od siebie. Praca nie będzie łatwa, ale na pewno dająca wiele radości zarówno dzieciom, im rodzicom, jak i samym właścicielom.