clinic-doctor-health-hospital-large

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć bezrobocia, a jednocześnie bardzo często zapewnia nam o wiele wyższe dochody niż wtedy, kiedy jesteśmy zatrudnieni u kogoś. Wśród propozycji na własny biznes dla osób z wykształceniem medycznym znajduje się przychodnia lekarska bądź prywatny gabinet. Biznes świetny, jeśli tylko uwzględni się kilka czynników, które sprawią, że pacjentów nam nigdy nie zabraknie.

Na jakie pytania sobie odpowiedzieć?

Chcąc prowadzić przychodnię, które naprawdę będzie opłacalnym interesem, warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • czy są w pobliżu osoby, które będą korzystać z naszej przychodni;
  • czy w pobliżu znajduje się lokal, w którym moglibyśmy przychodnię urządzić czy też musimy pomyśleć o postawieniu własnego budynku;
  • jacy lekarze cieszyć będą się popularnością;
  • czy chcemy otworzyć tylko mały gabinet czy też całą przychodnię, która będzie oferowała usługi specjalistów różnych dziedzin medycyny.

Udzielenie sobie odpowiedzi na te pytania pozwoli znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie, które sprawi, że nasz biznes szybko zacznie przynosić efekty.

Jakie specjalności?

Najwięcej klientów przysporzy nam oczywiście medycyna rodzinna. Jest to specjalizacja, z której pacjenci korzystają najczęściej. Do lekarza tej specjalności przychodzą zarówno dorośli oraz dzieci. Jeżeli zamierzamy prowadzić przychodnię, trzeba więc zapewnić obecność lekarza rodzinnego. W przychodni, która ma przynosić zysk, warto mieć również takich specjalistów, jak ginekolog, kardiolog, dermatolog. Przydać może się również neurolog, chociaż nie jest to już tak popularny specjalista. Ważne, aby nasz personel był nie tylko kompetentny, ale również miły i uprzejmy dla pacjenta. Dzisiaj ludzie szukają bowiem nie tylko fachowości, ale również uprzejmości i traktowania naprawdę na poziomie.

Umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia

Również prywatne placówki medyczne mogą mieć podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oznacza to, że pacjenci, którzy zdecydowali się skorzystać z usług przychodni, mogą liczyć na darmowe wizyty, których koszt pokryje NFZ. Jeżeli zależy nam na dużej ilości pacjentów, którzy chętnie będą do nas wracać, umowa z NFZ jest elementem obowiązkowym. Warto zrobić więc wszystko, aby fundusz chciał ją z nami podpisać. Tym samym zapewnimy sobie niemałą liczbę pacjentów. Warto podkreślić, że dzisiaj ludzie chętnie korzystają z prywatnych placówek medycznych. Są bowiem przekonani, że tylko w nich będą mieli zapewnioną należytą opiekę.

Czy to na pewno dobry pomysł?

Założenie własnej przychodni to konieczność zainwestowania niemałych pieniędzy. Warto zdać sobie sprawę z tego jeszcze zanim rozpoczniemy inwestowanie. Jeśli jednak przychodnia będzie stała naprawdę na wysokim poziomie, nie zabraknie w niej dobrych i uprzejmych specjalistów, pacjentów również nie będzie brakowało. Wtedy przychodnia naprawdę szybko zacznie przynosić niemałe zyski, które będzie można zainwestować w jej rozwój. A tym samym osiągać kolejne zyski.