Twoja stała praca nie zmusza Cię do tego abyś zaglądał tak często do swojego CV. Jednak czy masz pewność, że w twojej firmie nie dojdzie do redukcji etatów lub grupowych zwolnień? Raczej, nie. Istnieją sposoby na skuteczne odświeżenie twojego CV w razie nieprzewidzianych problemów.

Podnieś swoje kwalifikację – możesz tego dokonać w prosty sposób a wystarczy, że zainwestujesz w siebie. Po pracy nie decyduj się na bezmyślne siedzenie przed telewizorem. Zdecyduj się na to, że zadbasz o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Staraj się uprawiać jakąś aktywność fizyczną i postanów, że opanujesz jakąś nową umiejętność. Na pewno w dziale zainteresowania , odbyty kurs samoobrony może wzbudzić szacunek u osoby rekrutującej. Taka sama sprawa może dotyczyć tego kiedy twój przyszły pracodawca zauważy to, że nieustannie podnosiłeś swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w kursach lub szkoleniach. Możesz zyskać ogromny plus gdyż to informacją dla rekrutera, że potrafisz w bardzo dobry sposób zarządzać swoim czasem – po pracy miałeś jeszcze energię do tego aby znaleźć czas na dalszą naukę.

Jeśli dostałeś awans koniecznie zaznacz to w twoim CV. Po pewnym czasie możesz o tym zapomnieć i w sytuacji kiedy będziesz zmieniał pracę taki szczegół może sprawić różnice między innymi kandydatami. Postaraj się na bieżąco zaktualizować rubrykę w swojej obecnej firmie. To na pewno właściwy sposób na to abyś mógł uzyskać wyższe wynagrodzenie w innej pracy.

Jeśli osiągniesz w firmie jakiś sukces np. wykonanie skutecznie jakiegoś projektu koniecznie zamieść to w swoim CV. Zrób to na bieżąco ponieważ właśnie dzięki temu będziesz mógł opisać wszystko w konkretnych szczegółach. Nie zapominaj o swoim CV właśnie w takich momentach. Każdy mały sukces dopisuj do swojego życiorysu.

W przypadku redukcji etatów nie załamuj się. W swoim liście motywacyjnym postaraj się o to, że dodasz tutaj informację o tym dlaczego twoja praca w tej firmie się zakończyła. Wskaż powód, że nastąpiła redukcja etatów i osoby na tym stanowisku w firmie musiały niespodziewanie zakończyć swoją karierę zawodową.