Zdrowy tryb życia jest w modzie. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego co jedzą, nie chcą zatruwać swojego organizmu śmieciowym jedzeniem i coraz częściej wybierają droższe, ale za to zdrowe pożywienie. Warto to wykorzystać!

Dobrym pomysłem jest więc otworzenie baru serwującego zdrowe, ekologiczne przekąski – wyłącznie dania wegetariańskie. To jeszcze nowość na polskim rynku, dlatego tego typu biznes może przynieść spore zyski. Barów z fast foodami, budek z hot dogami czy kebabami w Polsce nie brakuje, ale żeby trafić na jakiś wegetariański bar jest naprawdę trudno. Czas to zmienić, bo przecież ludzie poszukują także miejsc, gdzie można szybko, smacznie ale i zdrowo zjeść. Bary wegetariańskie to luka, którą warto wypełnić.

Lokalizacja i lokal

Zacząć należy od znalezienia odpowiedniego miejsca na uruchomienie takiego biznesu. Najlepszym rozwiązaniem byłyby centra miast, gdzieś obok dzielnic biznesowych, gdzie nie trudno spotkać zamożnych, nowoczesnych i zapracowanych młodych ludzi – to głównie takie osoby zwracają największą uwagę na to, co jedzą, więc nowo powstały bar z ekologiczną żywnością na pewno nie umknie ich uwadze.

Twój lokal powinien być przytulny, oryginalny i wyjątkowy. Nie musi być to duże pomieszczenie, wystarczy, gdy będzie miejsce na 3-4 stoliki. Ma to być przecież miejsce, gdzie można zjeść coś szybko, w przerwie, nie zatrzymując się na dłużej. Poza tym licz się z tym, że większość twoich klientów będzie korzystała z opcji „na wynos”. Przygotuj się więc na dostarczanie i dowóz klientom zamówionych dań do biur lub domów. Rozważ też opcję zapewniania obsługi kateringowej małych przyjęć – dzięki temu możesz naprawdę sporo zarobić.

Przepis na sukces

Żeby mieć pewność, że bar się przyjmie i będzie często odwiedzany koniecznie zadbaj o to, aby posiłki przygotowywane były ze składników najwyższej jakości, przede wszystkim naturalnych i świeżych produktów. Zrób z tego swój znak rozpoznawczy, znak firmowy. Poza tym nie ograniczaj się tylko do dań kojarzonych z jedną kuchnią – postaw na sprzedaż potraw z całego świata, dzięki temu twoja klientela będzie zróżnicowana. Dobrym pomysłem jest też wyjście naprzeciw potrzebom diabetyków, którzy mają duży problem ze stołowaniem się na mieście – przygotuj i dla nich kilka dań, a na pewno ci się to opłaci.