Obecnie co raz więcej osób dokonuję zakupów on-line. To właśnie ono stało się co raz popularniejsze. Jeśli prowadzisz swój własny sklep internetowy to uświadom sobie to, że istnieją działania mogące podnieść poziom zaufania twoich klientów.

Sposób numer jeden, który może podnieść zaufanie klientów w prowadzeniu sklepu internetowego to na pewno stworzenie przejrzystej strony internetowej. Należy we właściwy sposób nawiązywać relacje ze swoimi klientami. Na co się warto zdecydować? Warto otworzyć kanały społecznościowe – najpopularniejszym będzie Facebook. Wchodząc w interakcję z klientem można z pewnością zyskać jego zaufanie. Informowanie go o najnowszych promocjach, zniżkach cenowych lub polecanych produktach to skuteczny sposób do tego aby pokazać mu, że on się liczy właśnie na tym miejscu. Czy tylko Facebook ma moc w odniesieniu do budowania zaufania? Oczywiście, że NIE! Można się także zdecydować na utworzenie kanału na Twiterze lub Instagramie, który to nieustannie zyskuję na popularności. Warto się także zdecydować na tworzenie bloga. To w tym miejscu do dobrych praktyk będzie należeć dodawanie zdjęć lub ciekawych artykułów. Prowadząc sklep internetowy o książkach warto się zdecydować na to aby na swoim autorskim blogu wprowadzać informację związane z typowymi tematami dla czytelników np. dlaczego warto czytać książki etc.

Wiarygodność przesyłki to dla klienta także bardzo ważny element. Dobrze wie o tym Strona www, która będzie wykonana rzetelnie. Klient zyska większe zaufanie dla sklepu internetowego mającego prowadzoną stronę internetową przyjaźnie dla użytkownika. Jeśli klient wejdzie na sklep on-line i w przeciągu kilku minut nie będzie w stanie znaleźć interesujących go produktów to tak właściwie w bardzo szybkim czasie może z niego wyjść. Co w tym celu warto zrobić prowadząc w taki sposób swoją własną firmę? Przede wszystkim przeczytać szersze informację o zadaniu typu ,,design tchinking”. Budując sklep internetowy nie warto wprowadzać go do ,,obiegu” bez niezbędnych testów mających za zadanie postawić tezę, które funkcje nieodpowiednio są umieszczone na stronie internetowej. W tym celu można przeprowadzić test na użytkowniku, który tak naprawdę nie jest zbyt zaawansowany w technologiach komputerowych i poprosić go o to aby pokazał miejsca, które tak naprawdę są niewłaściwie dopasowane do witryny internetowej. Ta kluczowa wiedza da szansę na poprawę najbardziej niewłaściwych modułów. Finalnie sklep on-line będzie przyjazny dla użytkownika pod względem interface a także wszystkich funkcjonalności.


Sklep internetowy wiarygodny to taki, który jest stworzony ,,na miarę”. Warto się wzorować na najlepszych sklepach on-line np. Allegro, Ebay czy Amazon. Na tych witrynach internetowych pracują jednostki, które nie tylko dbają o marketing ale i także o wszystkie funkcjonalności. Jeśli sklep on-line takiego rozmiaru nie byłby przyjazny dla użytkownika to mogło by skutkować tym, że nie jest on aż tak popularny. Zaufanie dla klienta możesz przynosić to, że wyszukiwarka na głównej stronie będzie znajdować się na środku stronu, a opcja rejestracji czy logowania po prawej stronie. Wykonywanie zakupów powinno być procesem przejrzystym dla klienta. Nie warto mu tego utrudniać poprzez wykonanie transakcji z koniecznością założenia konta. Utrudnianie użytkownikowi zakupów stanowić będzie duży problem ponieważ nie będzie miał zbyt dużego zaufania do tego sklepu gdyż nigdy nie będzie w stanie mógł swobodnie operować swoim koszykiem czy możliwością sprawnych zakupów.