b421462f656480-540-210-0-1104-3157-1231

Branża odzieżowa rozwija się bardzo prężnie, ponieważ nie dość, że ubrania są nam niezbędne do życia, to jeszcze służą w jakiś sposób wyrażaniu swojej osobowości i nastawienia do świata. Dlatego właśnie warto zastanowić się, czy mamy pomysł na swój wkład do tego ogromnego rynku.

Sposobów na zarabianie na ubraniach jest bardzo wiele. Największe pieniądze krążą po domach mody i pokazach ekskluzywnej odzieży. Mimo, że często estetyka takich strojów jest wysoce wątpliwa, ich ceny przekraczają często koszty zakupu samochodu, a amatorów na nie nie brakuje. Jeśli więc czujemy w sobie żyłkę projektanta, warto spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Nie jest jednak wcale łatwo wybić się na szczyt – drogę tam torują nowicjuszom nie tylko ciężka praca i talent, ale także znajomości i zwyczajny łut szczęścia.

Sklep odzieżowy jest dobrym pomysłem, kiedy mamy jakieś pojęcie o handlu. W małej miejscowości wystarczy, jeśli sprowadzimy do swojego sklepu trudno dostępne w okolicy ubrania i już zacznie zbierać się kolejka. W miastach sklepiki muszą naprawdę czymś się wyróżniać, żeby znieść konkurencję sieciówek i galerii handlowych. Są to na ogół ekskluzywne butiki czy sklepy specjalistyczne. W ich asortymencie znajdziemy na przykład ubrania w bardzo dużych rozmiarach, lub przeciwnie – na bardzo, ale to bardzo szczupłe osoby. Tacy nietypowych wymiarów ludzie mają często problem z odnalezieniem sklepu, w którym byłyby ubrania pasujące na nich. Jeśli wyjdziemy im na przeciw, na pewno będą nas odwiedzać często i polecać znajomym. Dużą popularnością cieszą się sklepy z ubraniami ciążowymi i odzieżą dziecięcą. Grunt to rozpoznać potrzeby społeczeństwa w danej okolicy i przyłożenie się do tego, by zaoferować im naprawdę szeroki wybór dobrej jakości odzieży.

Inną odmianą sklepów odzieżowych są popularne second handy. Takich sklepików jest mnóstwo, nawet po kilka na jednej ulicy. Jak sobie radzą z konkurencją? Przede wszystkim, utrzymanie takiego sklepu i jego zaopatrzenie nie kosztują wiele. Używane ubrania można dostać niemal za darmo, albo całkiem za darmo, jeśli się wie gdzie ich szukać. Na zachodzie Europy ludzie masowo pozbywają się ubrań, w których już nie będą chodzić, wystawiając je całymi torbami na ulice, by ktoś potrzebujący mógł je sobie wziąć. Są też różne skupy i zbiórki odzieży używanej – nie wszystko trafia bezpośrednio do organizacji charytatywnych i ten fakt skrzętnie wykorzystują rozmaici handlarze. W naszym second handzie możemy więc zaoferować klientom bardzo niskie ceny i ogromny wybór ubrań, z których każde jest jedyne w swoim rodzaju. Warto zachęcać kupujących rabatami lub okresami promocji, np. ustalić, że w każdy czwartek wszystko jest tańsze o połowę. Ogromna popularność, a co za tym idzie – także obrót sklepów z tanią odzieżą powoduje, że mogą one bez problemu się utrzymać i zapewnić właścicielom spore zyski.

Niektórzy mają sprytny sposób na zarabianie dzięki second handom. Kupują dobrej jakości używane ubrania w masowych ilościach, w bardzo niskiej cenie, i sprzedają w sklepie internetowym za cenę sporo wyższą – taki biznes także wymaga znajomości rynku i orientacji w asortymencie poszczególnych sklepów, w których internetowy sprzedawca się zaopatruje.