Są ludzie, którzy dzień w dzień główkują nad pomysłem na nowy biznes. Chcą w końcu odejść z aktualnie wykonywanej pracy, gdzie nie zarabiają zbyt wielkich kokosów. Inni nie dogadują się z szefem, a jeszcze inni mają dość kolegów oraz koleżanek z pracy. Osoby z wszystkich tych wyżej wymienionych grup łączy jedno – każda z nich chce założyć swój własny biznes, aby nie być już zdanym na łaskę kogokolwiek innego. Nie jest to jednak takie łatwe. Ludzie chwytają się różnych możliwości i nie zawsze wychodzi im to na dobre.
Na pewno ciekawą opcją jest założenie stoiska z kebabami. Teoretycznie, takie miejsce nie wymaga dużych nakładów finansowych i jest bardzo proste do prowadzenia. Czy jednak tak się naprawdę dzieje? Postanowiliśmy wypisać kilka plusów i minusów odnośnie założenia takiego właśnie biznesu. Bez wątpienia, plusem są już wspomniane relatywnie niskie nakłady finansowe. Aby prowadzić takie stoisko z kebabami nie trzeba gigantycznie dużych kwot pieniężnych, dlatego na taką opcję decyduje się coraz więcej osób. Główny koszt wiąże się z pozwoleniem na sprzedawanie w danej lokalizacji. Nie można tego robić bez odpowiednich dokumentów, ponieważ może to skończyć się poważnymi kłopotami z prawem. Drugi najważniejszy punkt to wszelkie wydatki związane już wyłącznie z prowadzeniem tego interesu. Chodzi oczywiście o zakup odpowiedniej budki oraz jedzenia. Rzecz jasna, konieczne jest też zatrudnienie osoby, która będzie przyrządzać dane kebaby. Powinna być ona prawdziwym smakoszem tej potrawy, aby serwować klientom naprawdę wymarzone dania. Paradoksalnie, nie jest to takie łatwe, jak każdemu może się wydawać, dlatego proces rekrutacji pracowników jest naprawdę bardzo ważny – sprawdź
Wspominając o plusach nie można zapomnieć o tym najważniejszym – ludzie w naszym kraju naprawdę lubią kebaby i bardzo często je kupują. W związku z tym, jest duży „target” na taką właśnie działalność. Jeśli będzie odpowiednio prowadzona, to powinna przynosić naprawdę konkretne zyski. Oczywiście, trzeba się w tym celu postarać o najwyższą jakość posiadanych składników. Osoba, która przyrządza kebaby musi zrobić wszystko, aby potrawa smakowała naprawdę jak kebab, a nie jak jego słaba imitacja.
Prowadzenie takiego interesu ma też swoje minusy. Jeśli dane składniki nie zostaną użyte w określonym czasie, to trzeba je będzie oczywiście wyrzucić, co już oznacza straty dla właściciela. Ponadto – jak to  branży gastronomicznej – są naprawdę częste kontrole i trzeba pilnować się na każdym kroku, aby wszystko było w jak największym porządku.